תנורים

תנורים ביתיים הם מוצר המשמש לאפייה של מאכלים שונים. תנורים הם מוצר חשוב מאוד במטבח המודרני. תנורים מאפשרים אפייה של מאכלים שונים כמו גם חימום של מאכלים מוכנים. תנורים ביתיים הם מוצר הקיים כמה עשרות שנים, מוצר זה מאפשר להפוך את חייהם של בני אדם לנוחים הרבה יותר. לפני קיומם של רשתות חשמל המגיעות לבתים ולפני קיומם של מוצרי חשמל ביתיים הייתה נדרשת השקעה רבה מאוד על מנת להכין אוכל. אפייה הייתה תהליך מסובך מאוד בימים אלה שדרש השקעה רבה של אנרגיה ועבודה.

תנורים הם מוצר נפוץ ובסיסי הקיים כמעט בכל בית. תנורים הם מוצר הקיים במגוון רחב מאוד של סוגים. הפונקציה הבסיסית שאותה למלא התנור היא אפייה וחימום ומבחינה זו רוב התנורים זהים אחד לשני. יחד עם זאת בתנורים מסוימים ישנם אלמנטים שלא קיימים בתנורים אחרים. ישנם תנורים שמגיעים לטמפרטורות גבוהות יותר בזמן קצר, יש תנורים חסכוניים באנרגיה, יש תנורים שעיצובם עולה על אחרים ועוד.

תנורים למטבח

יש אבחנה עיקרית שנעשית בי סוגי תנורים. יש תנורים הנכנסים לנישה בארון או בקיר במטבח ומכונים תנורי בילט אין, תנורים אלה הם למעשה חלק מהקיר או הארון. סוג אחר של תנורים הם תנורים שעומדים על הרצפה, תנורים אלה תופסים יותר מקום ביחס לתנורים בילט אין. תנורי רצפה עם זאת כוללים בדרך כלל כיריים הנמצאים על גבי התנור.

תנורים הם מוצר נפוץ ונדרש מאוד ולכן יש מספר גדול מאוד של חברות המייצרות תנורים. תנורים מביתן של חברות שונות נושאים גם תג מחיר שונה. תג המחיר של תנורים מבית היוצר של מותגים שונים שונה גן הוא. ישנם מותגים שמחירם גבוה יותר וכאלה שמחירם נמוך יותר. לא תמיד המותג היקר יותר הוא הטוב ביותר.

בשנים האחרונות מתגבר והולך טרנד של עיצוב הבית, עיצוב ועיסוק בבישול בבית כתחביב. כתוצאה מהטרנד הזה החל יבוא ושיווק בארץ של תנורים איכותיים ביותר. מה שניתן לכנות כתנורים סמי-מקצועיים, תנורים אלו יכלו לשמש ללא קושי כתנורים במסעדה. ישנם תנורים העשויים ברזל למשל אשר מבחינות רבות מהווים גם פריט בעל עיצוב יוצא דופן שהופך את המטבח למשהו שהוא רחוק מסטנדרטי. כמובן שלתנורים אלה שנמצאים בקצה של הסקאלה הן מחינה האיכות והן מבחינת היוקרה מתלווה גם תג מחיר גבוה מאוד שמציב אותם בקצה העליון של הסקאלה גם מבחינת המחיר. לא כל אחד בעל תחביב של בישול ביתי יכול להרשות לעצמו ואת התנורים הללו, יחד עם זאת כדאי לזכור שסבתות מכינות מאכלים מצוינים וטעימים תוך שימוש במוצרי חשמל פשוטים מאוד במטבח. לא בטוח שהרכיב החשוב ביותר הוא איכות תנור האפייה. כמובן שמי שיכול להרשות זאת לעצמו שישקול קנייה של תנורים מסוג זה.

ביגל מטבחים תוכלו להתרשם ולהתאים תנורים לסגנון המטבח הקיים שלכם.