מדיחי כלים

מדיחי כלים הופכים אט אט למוצר הנמצא במטבחים רבים. מדיחי הכלים חוסכים לנו את הפעולה של שטיפת הכלים באופן ידני. עם השנים התפתחו מדיחי הכלים וכיום המצב לגבי חלק גדול ממדיחי הכלים החדשים הוא שהם צורכים פחות מהם מאשר שטיפה ידנית. עם השנים התפתחו גם מדיחי כלים חסכוניים באנרגיה. שוק מדיחי הכלים כולל מגוון רחב מאוד של יצרנים ומוצגים במבחר גדול של מדיחי כלים שונים בעלי פונקציות שונות. כאשר בוחרים מדיחי כלים מבין המבחר הגדול הזה של מדיחי הכלים הקיימים בחנויות השונות חשוב לשים לב לכמה דברים. הנה כמה נקודות שכאדי לשים לב אליהן כאשר בוחרים את המדיח המתאים ביותר עבורנו.

המפתח לניקוי הכלים בצורה הטובה ביותר הוא מים חמים מאוד. ישנם מדיחי כלים אשר מחממים את מים לטמפרטורה גבוהה ובכך שוטפים את הכלים בצורה טובה מאוד. במדיחי כלים אלה קיים התקן המחמם את המים וכך הכלים נשטפים בצורה הטובה ביותר.

עוד דבר חשוב במדיחי הכלים הוא מיכל לשאריות המזון. כאשר קיים מיכל כזה הוא תופס את שאריות המזון ופנה אותם יחד עם המים המלוכלכים וכך שאריות המזון לא נשארות שוב על הכלים. התקן הוא אלמנט חשוב במדיחי כלים וכלן חשוב לבחור מדיחי כלים הכוללים את ההתקן הזה. כי אנו לא רוצים ששאריות המזון מכלים המלוכלכים יגיעו לכלים הנקיים.

מדיחי כלים במטבח

גודל החורים הנמצאים על גבי ידיות השטיפה במדיחי הכלים משפיע על איכות השטיפה. ככל שהחורים על ידיות השטיפה במדיחי כלים קטנים יותר כך השטיפה של הכלים טובה יותר. ככל שהחורים קטנים יותר למדיחי הכלים יש כוח שפשוף רב יותרת מה שמאפשר השראה גם של מזון שנדבק לצלחות. מדיחי כלים שלידיות השטיפה שלהם חורים קטנים ישטפו את הכלים בצורה יסודית יותר בהשוואה למדיחי כלים שעל גבי ידיות השטיפה שלהם החורים גדולים.

חשוב לבדוק שמדיח הכלים אותו אתם מתעתדים לרכוש יש את מחוזרי השטיפה הדרושים לסוג הכלים שיש לכם. עם ברצונכם לשטוף במדיח הכלים סירים ומחבתות או מוצרי חרסינה חשובה לבדוק שמדיחי הכלים מאפשרים שטיפה של כלי מטבח אלה.

אם אתם שוטפים רק כל כמה ימים ולא כל יום חשוב שיהיה במדיח הכלים אופציה המאפשרת שטיפה קלה כלה של הכלים כל יום כדי למנוע הדבקות של מזון אל הכלים ובכך להפוך את השטיפה העתידית ללא יעילה.

חשוב לשים שמשטח טעינת הכלים במדיח הוא נוח ומאפשר הטענה נוחה של הכלים. יש מדיחי כלים בהם יש מנגנונים המאשפרים טעינה של הכלים בנוחות ובפשטות.

כאמור אלו הם חלק מהטיפים אותם כדי לזוכר כאשר הולכים לבחור מדיח יכלים למטבח הביתי שלנו, טיפים נוספים יופיעו במאמר הבא.