כיריים

כיריים הם מוצר במטבח המשמש לפעולות שונות כגון בישול, טיגון וכו'. כיריים הם למעשה פיתוח מודרני של מדורת אש עליה מכינים אוכל. כיריים מאפשרי הכנה של אוכל בבית בנוחות וזמינות מירבית. כיריים מהווים פריט חשוב מאוד במטבח הביתי. ללא כיריים המטבח לא שלם. כיריים קיימים בהפעלה של גז בישול או כיום ישנים גם כיריים חשמליים. כיריים המופעלים בגז הם הכיריים הנפוצים ביותר, גז הבישול נוח להעברה בצינורות לבתים של הלקוחות ומחירו לא גבוה מאוד ובמשך השנים סיפק גז הבישול את צורכי הבישול וגם החימום בבתים. כיום נמצאות בבתים רבים כיריים חשמליות. כיריים אלה מחוברות לרשת החשמל הביתית ומיתרות את הצורך להשתמש בגז. באופן כללי מחירן של כיריים חשמליות גבוה יותר מאשר מחירן של כיריים הפעולות על גז. כיריים הפעולות על גז הן מוצר בסיסי יותר אשר מחירו נמוך הרבה יותר.

כיריים הפועלות על חשמל שונות מכיריים הפעולות על גז לא רק באנרגיה שמפעילה את הכיריים אלה גם בחזות והעיצוב של הכיריים. כיריים חשמליות מעצובות בסגנון עיצוב מודרני יותר וחדשני יותר ויש לכך השפעה על העיצוב הכולל של המטבח. אלמנט נוסף הוא שכיריים חשמליות קלות יותר לניקוי בהשוואה לכיריים הפעולות בגז. כיריים חשמליות הן לרוב משטח שעליו כמה מקומות להצבת סירים. משטח זה לא מופרד או שקוע כמו שיש בכיריים הפעולות בגז. המשטח האחיד מאפשר לנקות את הכיריים החשמליות בקלות רבה הרבה יותר.

כיריים למטבח

כפועל יוצא מההבדלים הללו בין שני סוגי הכיריים כיריים חשמליות יקרים הרבה יותר מכיריים הפועלות על גז. לרוב נראה כיריים חשמליות במטבחים חדשים או במטבחים שעברו שיפוץ. לא סביר שיהיו כיריים חשמליות במטבח ישן בדירה ישנה. הכיריים החשמליות צריכות להתאים לעיצוב הכללי של המטבח לחוץ הבית. כיריים הפעולות בגז הן בסיסיות יותר ונתפסות כמוצר יוני ופשוט שצריך בכל בית בניגוד לכיריים חשמליות שהן למעשה מוצר מוצרות שתורם לנוחות ועושה את חווית הבישול לנעימה יותר.

ניתן למצוא כיריים מכל סוג במגוון רחב מאוד. יש כיריים חשמליות או הפעולות בזג אשר מיוצרות על ידי יצרנים שונים ועשויות מחורים שונים. מתוך המגוון הרחב של הכיריים שי כיריים יקרות וכיריים זולות כמו גם כיריים יוקרתיות אשר עשויות מחומרים איכותיים ביותר. כאשר בוחרים את הכיריים למטבח שלנו צריך לתת את הדעת למכלול השיקולים הרחב ולבחור את הכיריים המתאימות לנו ביותר. כיריים ישמשו אותנו במשך זמן ובשימוש תכוף ויום יומי. בגלל סיבות אלו חשוב להשקיע בכיריים שישרתו אותתנו בצורה הטובה ביותר. חשוב לבחור כיריים שעומדות במסגרת התקציב שלנו ולא לחרוג ממנו יותר מדי.